PODPINANIE DOMENY - PROBLEMY I ROZWIĄZANIA

12:29:00

Chyba 6 dni męczyłam się z domeną, ale w końcu jest - moja osobista throat.pl. Przyczyną braku dostępu do domeny była taka pierdoła, a w życiu nie wpadłabym na rozwiązanie problemu. W sieci jest mnóstwo poradników jak poradzić sobie z nową domeną. Ja postanowiłam zebrać najczęstsze błędy i problemy związane z jej podpinaniem w jednym miejscu.

OVH.PL
Tutaj wykupiłam domenę i jestem zadowolona, bo tanio i porządnie. Miałam wątpliwości, bo jestem dość nieufna jeśli chodzi o zakupy w internecie, zwłaszcza produktu, o którym wiem niewiele (o konfiguracji domeny nie miałam pojęcia).  OVH informuje o wszystkim, również o każdym logowaniu na panel klienta. 

POCZĄTKI, PORADNIKI
Zanim zaczniecie się bawić w podpinanie domeny przeczytajcie dokładnie, 10 razy poradniki. Warto też przeanalizować komentarze. Ja korzystałam z tych poradników:
Rozpoczynając konfigurację bądźcie pewni, że w miarę ogarniacie jak to wygląda i co mniej więcej należy robić po kolei.

BŁĄD 12 I KROPKA
Został opisany we wszystkich postach, które podałam. Od siebie dodam, że należy pamiętać o kropce na końcu adresów docelowych. Przez głupią kropkę straciłam kilka godzin na "czekaniu na efekt".

WSZYSTKO WYKONAŁEM JAK NALEŻY, ALE DOMENA JEST NIEDOSTĘPNA
4 dni spędziłam poirytowana z tego powodu. 10 razy sprawdziłam czy na pewno zrobiłam wszystko krok po kroku dobrze. I kurczę, żaden błąd 12, ani 13 nie wyskoczył. Kropki były wszędzie gdzie powinny. 4 adresy IP wprowadzone prawidłowo. 2 rekordy CNAME również prawidłowe. Już dawno minęła umowna doba w ciągu której ma się przemielić DNS. I nic. Page not found. Myślałam już żeby to olać, ale trafiłam na forum, do którego link również podałam. Od kilku miesięcy panel klienta na OVH ma nowy wygląd. Nowy interfejs widocznie nie działa jak powinien, a przynajmniej nie zawsze. Wystarczy PRZEJŚĆ DO STAREGO INTERFEJSU, USUNĄĆ REKORD CNAME Z GHS.GOOGLE.COM I WPROWADZIĆ GO JESZCZE RAZ. Zadziałało od razu.

Podsumowując, czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość jeśli coś nie idzie. Pamiętajcie o dogłębnym analizowaniu poradników blogerów oraz komentarzy. Sprawdźcie 10 razy czy rekordów jest odpowiednia ilość i czy zostały wprowadzone prawidłowo. Nie zapominajcie o kropkach. Zanim się wkurzycie, ze coś nie idzie odczekajcie dobę, bo tyle zajmuje konfiguracja DNS. Mam nadzieję, że komuś ułatwiłam podpinanie domeny :). A czy wy możecie podzielić się rozwiązaniami na inne problemy związane z domeną? 

You Might Also Like

0 comentários

Flickr Images