AUDREY HEPBURN - POSTAĆ, KTÓRA INSPIRUJE

21:51:00

Wiecie, zgubiłam się ostatnio na youtubie. Tym razem nie była to jednak muzyka, a filmy dokumentalne. Udało mi się ominąć wszystkie pozycje typu "Czy jesteśmy eksperymentem" czy "da Vinci był kosmitą". W końcu znalazłam jakiś normalny dokument o królowej Wiktorii, a w odnośnikach pojawił się film p.t. "Wspomnienie o Audrey Hepburn". Nie mogłam tego pominąć.Po za tym, że była piękną aktorką, która zagrała w "Śniadaniu u Tiffany'ego" nie wiedziałam nic. Trochę wstyd się przyznać. No Throat, rozwijać trzeba się przez całe życie. Jak już wspomniałam zgubiłam się na youtubie, dzięki czemu zaczęłam poznawać Audrey.

BIOGRAFIA
Urodziła się w 1929 roku w Belgii. Jako dziecko została wysłana do szkoły w Anglii, gdzie szybko nauczyła się angielskiego i poznała balet. Wybuchła II wojna światowa. Audrey była świadkiem transportów Żydów. Przeżyła także wielką klęskę głodu w Holandii, przez co nie była w stanie po wojnie tańczyć jako zawodowa baletnica. Była także działaczką ruchu oporu. Po wojnie przeniosła się do Londynu. Nie mogła zrobić kariery w balecie. Została modelką. W końcu fotografowie i producenci zaczęli ją zauważać. Zaczęło się od epizodycznych ról. Szybko została zaangażowana do pierwszej roli planowej w "Jedziemy do Monte Carlo". Wtedy właśnie ruszyła jej wielka kariera filmowa. Zagrała w wielu kultowych produkcjach m.in. w "Rzymskich wakacjach" (za tę rolę otrzymała Oscara). Najbardziej kojarzona jest ze "Śniadaniem u Tiffany'ego". Miała dwóch mężów, z każdym syna (Sean i Luca). W trakcie kariery miała problemy z niedowagą. Po wielu latach na wielkim ekranie, zmieniła nieco klimat. Wcieliła się w najważniejszą rolę jej życia: została ambasadorką UNICEFU. Jeździła po krajach trzeciego świata. Spotykała ludzi biednych i głodnych, którym pragnęła pomóc, bo sama głód znała doskonale. Zmarła w 1993 roku na raka żołądka.

INSPIRACJA
Nakreśliłam ten krótki życiorys na podstawie filmu, a także kilku notek biograficznych. Znalazłam pewną książką, która może być dobrą biografią, a przynajmniej ma dobre opinie. Na pewno wydam własny osąd kiedy przeczytam. "Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji" Seana Hepburn Ferrera. Strzelam, że autor jest synem Audrey, więc książka może być ciekawa. Kto lepiej napisałby biografię rodzica niż dziecko. Już sam film popchnął mnie by dowiedzieć się o niej więcej. Była niesamowitą osobą skoro do dziś jest żywa jako motyw na zeszytach, kubkach, obrazach czy też zwyczajnych obrazach. Nie brakuje też jej ponadczasowych cytatów.

  
Kadr z filmu p.t. "Rzymskie wakacje". Jest to historia księżniczki, która zwiała z pałacu by zasmakować zwyczajnego życia. Świetna komedia, polecam :)
Sama postanowiłam wykorzystać motyw związany z Audrey. Korzystając z powrotu do kaligrafii, stworzyłam napis z liter - tytuł kultowej produkcji.


"Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym."

Jest to jeden z jej najlepszych i najbardziej motywujących cytatów. Mówiła też dużo o tym w czym tkwi prawdziwe piękno kobiety. Nie wiem jak Wy, ale według mnie Audrey to postać, która wyjątkowo inspiruje.

You Might Also Like

0 comentários

Flickr Images