KORZEŃ ARCYDZIĘGLA - NA WŁOSY I ŻOŁĄDEK

23:50:00Kojarzycie tą roślinkę? Ja jako rasowy mieszczuch nie miałam pojęcia o Arcydzięglu, aż pewnego dnia gdy potwornie rozbolał mnie brzuch tata przyniósł to co widać na zdjęciu wyżej - Korzeń Arcydzięgla. Napar był średnio znośny w smaku, ale zdecydowanie pomógł.
Ostatnio zaczęłam interesować się nieco ziołami i naturalnymi kosmetykami. Przypadkowo dowiedziałam się, że Korzeń ma też zbawienny wpływ na włosy.


KORZEŃ ARCYDZIĘGLA (Archangelicae Radix)


NA WZDĘCIA I ZABURZENIA TRAWIENIA
Napar z Korzenia Arcydzięgla przyrządza się przy zaburzeniach trawienia. Jednym z jego cudownych działań jest pobudzanie soków trawiennych. Ponadto działa wiatropędnie, rozkurczowo i oczyszczająco. Słowem, jest zbawienny przy wszelkich problemach związanych z układem pokarmowym oraz bólach menstruacyjnych. Smak nieciekawy, ale dla takich cudów warto przełknąć szklankę ;)

BAKTERIOBÓJCA!!
I grzybójca również. Napar czy odwar jest polecany dla osób o cerze tłustej i trądzikowej. Ponadto napar idealnie sprawdza się jako płukanka do włosów, gdyż ogranicza przetłuszczanie się skóry głowy i łupież. W ten właśnie sposób udało mi się uporać z wiecznym smalcem na głowie na drugi dzień po myciu i białymi kropkami we włosach. Po za tym włosy przepięknie pachną korzeniem. Oczywiście zapach się nie utrzymuje na długo, ale uwielbiam moment spłukiwania.NAPAR Z KORZENIA ARCYDZIĘGLA
5 gram korzenia (ja daję łyżeczkę) gotować około 15 minut w 300 ml wody. W recepturze była mowa 250 ml, ale po gotowaniu pod przykryciem zauważyłam spadek ilości naparu o około 50 ml. Wystudzić. Używać w celu ostatecznego płukania włosów.

Naparu można używać też do przemywania skóry. Korzeń działa odkażająco, więc powinien pomóc cerze trądzikowej, ja jednak jeszcze nie próbowałam. Na pewno niedługo zrobię tonik i dam znać o efektach bo sama użeram się z trądzikiem.

WAŻNE!!!!
Producent informuje 
"PRODUKT ZAWIERA FUROKUMARYNY, KTÓRE POWODUJĄ NADWRAŻLIWOŚĆ SKÓRY NA ŚWIATŁO I PRZY NAŚWIETLANIU PROMIENIAMI UV MOGĄ POWODOWAĆ STANY ZAPALNE SKÓRY. W OKRESIE STOSOWANIA PRODUKTU NALEŻY ZANIECHAĆ DŁUŻSZEGO OPALANIA SIĘ NA SŁOŃCU I INTENSYWNEGO NAŚWIETLANIA PROMIENIAMI UV. NIE STOSOWAĆ U DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA."
Myślę, że problemy mogą mieć osoby, które mają wyjątkowo wrażliwą skórę, jednak pamiętajmy by nie przesadzać ze stosowaniem wewnętrznym. Co za dużo to nie zdrowo. Post ma charakter informacyjny. Nie ponoszę odpowiedzialności za nieodpowiednie stosowanie surowca przez czytelników i jego konsekwencje.

A Wy macie swoje ulubione płukanki?
U mnie ta jest numerem 1.

You Might Also Like

0 comentários

Flickr Images