KALIGRAFIA: UNCJAŁA KROK PO KROKU CZ.4

08:21:00


Zapraszam do czwartej i ostatniej części pierwszego alfabetu krok po kroku. Serię postów zamknę literami O, P, R, Q, S oraz U.LITERKA O
W zasadzie to jedna z najbardziej podstawowych liter pod względem kształtu. Pamiętasz literkę C? Zacznij od tego samego fragmentu czyli półkola. Właściwie wystarczy pierwsze półkole zamknąć drugim jak na rysunku niżej. Literka powinna mieścić się w kratkach 2x2.LITERKA P
Zacznij od napisania litery J. Ona jest trzonem P. Teraz od górnego końca poprowadź takie malutkie półkole (lekko wygięte w górę), na prawo, tak by mieściło się w 1 kratce.LITERKA R
 Z tym nie powinno być większych problemów. Zacznij od napisania litery P, ale!! trzonem będzie tym razem nie J, a I. Teraz od dolnego końca półkola poprowadź skosik taki jak u K.
LITERKA Q
Rozpocznij od stworzenia litery C, którą pokazałam w pierwszej części. Teraz to C zamknij kreską podobną do J, na wysokość prawie 2 kratek, nieco wygiętą.
LITERKA S
Nie znoszę tej litery. Do dziś mam problemy, z tym żeby ją jakoś ładnie napisać. Czasem wychodzi, ale rzadko. Zacznij od pionowego szlaczka. Poprowadź do niego z dołu od lewej jeden ogonek, a z góry w prawo kolejny. Mam nadzieję, że rysunek ułatwi sprawę. S powinna mieścić się kratkach 2x1.
LITERKA U
Zacznij od napisania kreski takiej jak przy literze T. Teraz pociągnij kreskę nieco w prawo, zawijając ją delikatnie ku górze, na szerokość 1,5 kratki. Następnie prostopadle do końca poprzedniej kreski poprowadź tą samą kreskę, kończąc jednak tak jak przy literce T. Bez żadnego przeciągania i zawijania.
LITERKA W
Prawie bym o niej zapomniała. Zacznij od poprowadzenia kreski z zawijasem tak jak przy U, ale na szerokość maksymalnie jednej kratki. Teraz poprowadź identyczną kreskę tak by się łączyły. Ostatnią kreskę zacznij tak samo, jednak zamiast zawijać ją w prawo po prostu połącz ją z drugim fragmentem.
Uff. To już cała uncjała. Mam nadzieję, że tutoriale są dla Was w miarę klarowne. Jeśli rozpoczniecie naukę dajcie znać koniecznie o efektach ;)!!

You Might Also Like

0 comentários

Flickr Images