4 NAJLEPSZE FILMY O SILNYCH KOBIETACH

18:34:00

Hey Wam! Ten weekend był dla mnie bardzo filmowy. Bardzo mnie to odprężyło, bo ostatnio nie bardzo jest czas na oglądanie czegokolwiek. Dzisiaj mam dla Was listę 4 najlepsze filmy, które opowiadają o silnych kobietach. Są to pozycje, które naprawdę motywują.


"WE KRWI"

Ava wyjeżdża z mężem na wakacje, na Karaiby. Derek niespodziewanie znika. Ava postanawia na własną rękę odnaleźć ukochanego. Trafiłam na ten film zupełnie przez przypadek. Ogólnie średnio lubię filmy akcji, ale ten jest naprawdę dobry. Ava jest uosobieniem kobiety, która wbrew prawu pragnie chronić najbliższych. Gdy wszyscy inni mówią, "STOP", ona drze się "GO" i się nie poddaje.Źródło"JOY"

Joy prowadzi nieudane życie. Miała marzenia. Wyszło jak wyszło. W końcu postanowiła zaryzykować by coś osiągnąć, projektując własny mop. I wiecie.. Wiecznie ktoś rzucał jej kłody pod nogi. Gdy już było dobrze, znów coś musiało się spaprać. Na szczęście się nie poddała. Przesłanie tego filmu? Gdy Ci nie idzie, a wszyscy wokół mówią "odpuść "- nie odpuszczaj. Bardzo polecam.Źródło"KWIAT PUSTYNI"

Oglądałam już kilka razy. Za każdym razem historia Waris Dirie wstrząsa mną, jak mało co. Pomijając ucieczkę przez pustynię i próbę ułożenia sobie życia w Europie przez Waris, tematem, na który zwraca się szczególną uwagę w tym filmie jest obrzezanie kobiet. Mamy XXI wiek, ale w Afryce wciąż praktykuje się ten "zabieg", a właściwie brutalne, pozbawione sensu tortury. "Ze względów estetycznych".. "By jej nie kusiło".. "By zachowała dziewictwo do ślubu".. W niektórych regionach świata kobiety wciąż traktowane są jak podludzie. Nie dość, że są okaleczane, odbywa się to w warunkach bardzo korzystnych dla wdawania wszelkiego rodzaju zakażeń. Podziwiam Waris Derie, bo wykorzystała swoją sławę by pomagać innym. Waris prowadzi fundację przeciwdziałającą obrzezaniu dziewcząt na całym świecie. Istnieje też książka, na podstawie której nakręcono film. Od jakiegoś czasu się na nią czaję i zapewne niebawem po nią sięgnę. A film? Obejrzyj bo warto."BELLE"

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. XVIII wiek. Anglia. Czarnoskóra Elizabeth jako córka brytyjskiego arystokraty, zmaga się z uprzedzeniami. Mało znany film, ale bardzo polecam.


ŹródłoBardzo jestem ciekawa co sądzicie na temat tych filmów? A może macie własne propozycje filmów o silnych kobietach? :)

You Might Also Like

2 comentários

  1. Ten ostatni film i Joy brzmią całkiem ciekawie. Może kiedyś obejrzę, jak będę mieć chwilę. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Joy" naprawdę daje kopa ;)

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images