KALIGRAFIA KROK PO KROKU: MINUSKUŁA KAROLIŃSKA CZ. IV

18:40:00

Hey Wam! Zapraszam Was serdeczne na kolejną część tutorialu Kaligrafii krok po kroku. Dzisiaj pokażę jak napisać litery: H, M, N, R.  


LITERA H

Wreszcie przywoływana przeze mnie już litera :D. Pierwszym fragmentem będzie charakterystyczna kreska , której budowę i sposób pisania tłumaczyłam w części II przy literze P. Kolejnym fragmentem będzie coś przypominającego półkole. Pamiętasz literę B? Zwróć uwagę na jej brzuszek. Przy H półkole zacznij tak samo, na tej samej wysokości, ale nie zamykaj w brzuszek a zatrzymaj na dolnej linii naszej liniatury. Zauważ, że gdyby z tego półkola zrobić koło, nie byłby to jako taki okrąg a coś na wzór elipsy - trochę fasolka. Nasze półkole będzie półelipsą - nie będzie idealnie okrągłe.
LITERA N


Pierwszy fragment tej litery stanowi kreska mieszcząca się między 1 a drugą linią naszej liniatury. Spójrz na zdjęcie. Na wysokości 2 linii zrób "ogonek" , którym zakręć następnie w dół pod kątem 90 stopni. Skoro masz już kreskę, możesz zrobić półkole będzie identyczne jak przy literze H.LITERA M

Pierwszym fragmentem będzie słynna kreska z litery H, ale nie będzie tak wysoka. Jej wysokość to przestrzeń między liniami (od dołu) pierwszą i drugą naszej liniatury. Tak jak na zdjęciu. Teraz na wysokości drugiej linii, zacznij prowadzić coś na wzór półkola, trochę jak przy literze H, ale gdy już zaczniesz prowadzić ją w dół nie zakręcaj, a po poprowadź ją zwyczajnie w dół - pod kątem 90 stopni, aż do dolnej linii. Teraz, tak jak na zdjęciu poniżej, poprowadź drugie "półkole", ale nie kończ kreski prosto w dół, a zakręć tworząc ogonek. Ten ostatni fragment jest trochę jak półkole "H", z tym, że to jest bardziej okrągłe, pękate. LITERA R

To jedna z ładniejszych liter w tym alfabecie. Jej pierwszym fragmentem jest pierwszy fragment litery N. Ok. Teraz fragment drugi i ostatni. Jest to taka fala, której koniec zadarty jest w górę. Przypatrz się, najpierw biegnie delikatnie ku dołowi, po czym nagle zadziera się ku górze. Ten fragment biegnie dosłownie pod drugą linią naszej liniatury.


PAMIĘTAJ BY KAŻDĄ LITERĘ PRZEPISAĆ PRZEZ CAŁĄ LINIĘ, A JEŚLI MASZ CZAS I CHĘCI TO NAWET PRZEZ CAŁĄ STRONĘ. TA METODA POZWOLI CI W MIARĘ OPANOWAĆ KAŻDĄ LITERKĘ Z OSOBNA.

ZAKOŃCZENIE PRACY Kiedy już skończysz wyczyść stalówkę. NIE RÓB TEGO NIGDY NAD UMYWALKĄ. Już raz tak straciłam jedną stalówkę. W celu jej wyczyszczenia należy wziąć chusteczkę higieniczną, lekko i zwilżyć ją śliną i w ten sposób wyjąć stalówkę z obsadki, a następnie dobrze wytrzeć i usuną resztki tuszu.


To tyle na dzisiaj :) W razie pytań piszcie śmiało!

You Might Also Like

0 comentários

Flickr Images